Brasov

Pensiunea Castel

VERIFICĂ DISPONIBILITATEA
Pensiunea Castel

Pensiunea Castel - Oferte de cazare în Timisul de Jos

Informații generale despre Pensiunea Castel

Pensiunea Castel se află situată pe DN1, Nr. 30, 505302 Timisul de Jos, România, și reprezintă o destinație excelentă pentru cei care doresc să se bucure de natura spectaculoasă a zonei Brașov. La doar 21 km de telecabina Capra Neagră și de pârtiile de schi din Bradul, această pensiune este ideală pentru iubitorii de sporturi de iarnă și pentru cei care caută relaxare într-un cadru natural.

Acomodare confortabilă

Pensiunea oferă camere confortabile, fiecare dotată cu un televizor cu ecran plat și un dulap. Unele camere oferă vederi impresionante către munte, iar toate dispun de băi private echipate cu articole de toaletă gratuite. Oaspeții se pot bucura de WiFi gratuit în întreaga proprietate, asigurându-se astfel că sunt mereu conectați.

Servicii și facilități

  • Restaurant cu preparate din bucătăria europeană
  • Terasă pentru relaxare
  • Parcare gratuită și fără rezervare
  • Servicii de curățenie zilnice
  • Bar și snack-bar
  • Mic dejun excelent inclus

Avantajele locației

Pensiunea Castel beneficiază de o locație ideală, aproape de atracțiile turistice din zonă:

  • Telecabina Capra Neagră: La doar 21 km distanță, oferă acces rapid la pârtiile de schi.
  • Pârtiile de schi Bradul: Situate tot la 21 km, perfecte pentru pasionații de schi.
  • Telecabina Kanzel: La 22 km, oferind priveliști spectaculoase asupra peisajului montan.
  • Pârtiile de schi Subteleferic: De asemenea, la 22 km, ideal pentru schiorii de toate nivelurile.

Întrebări frecvente

Ce tip de camere sunt disponibile la Pensiunea Castel?

Pensiunea oferă camere duble și camere familiale, toate echipate cu băi private și televizoare cu ecran plat.

Există opțiuni de parcare la fața locului?

Da, Pensiunea Castel dispune de parcare gratuită pentru oaspeți, fără a fi necesară rezervarea prealabilă.

Este permis fumatul în interiorul pensiunii?

Nu, fumatul este interzis în întreaga pensiune, dar există o zonă de fumători amenajată în exterior.

Ce tip de mâncare oferă restaurantul pensiunii?

Restaurantul servește preparate din bucătăria europeană, inclusiv opțiuni pentru mic dejun, prânz și cină.

Care sunt orele de check-in și check-out?

Check-in-ul se face între orele 14:00 și 22:00, iar check-out-ul între 07:00 și 12:00.

Pensiunea acceptă animale de companie?

Din păcate, Pensiunea Castel nu permite accesul animalelor de companie.

Se oferă servicii de curățenie?

Da, pensiunea oferă servicii de curățenie zilnice pentru confortul oaspeților.

Concluzie

Pensiunea Castel din Timisul de Jos este o alegere excelentă pentru cei care caută un sejur relaxant în inima naturii, având în același timp acces rapid la atracțiile turistice și activitățile de iarnă. Cu servicii excelente și o atmosferă primitoare, aceasta promite o experiență de neuitat.

VERIFICĂ DISPONIBILITATEA

Locația cazării:

DN1, Nr. 30, 505302 Timisul de Jos, Rumanía